Zadanie 10 Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów.

Zwieńczeniem wszystkich zadań i działań związanych z Ogólnopolskim Konkursem „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” była impreza środowiskowa, na której podsumowano wszystkie zadania konkursowe, a Koło Teatralne przygotowało spektakl profilaktyczny „O bezpieczeństwie prawie wszystko”. Na imprezę środowiskową zaproszeni zostali przedstawiciele Instytucji Wspierających (Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Poradni PP, MOPS) oraz rodzice i uczniowie . Przedstawiono prezentację multimedialną podsumowującą zadania przewidziane w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”

Spektakl teatralny składał się z trzech części:

- Bezpieczeństwo na ulicy;

- Bezpieczeństwo w szkole;

- Bezpieczeństwo w sieci.

Każda ze scenek przedstawiała skutki nieodpowiedzialnego zachowania w miejscach gdzie uczniowie najczęściej narażeni są na niebezpieczeństwa różnego rodzaju. W scenkach udział wzięli uczniowie klas VI-tych i były one przygotowane w sposób zrozumiały i przemawiający do wyobraźni odbiorców w każdym wieku.