Zadanie 7: Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasam Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność.

W ramach tego zadania, wychowawcy klas IV – VI przeprowadzili konwersatoria zgodnie
z konspektem. W ramach zajęć podjęto dyskusję nt. „Niepełnosprawni są wśród nas”. Dyskusja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby słabszych, inwalidów, osób w pewien sposób zależnych od nas, uwrażliwienie na ich potrzeby. Uczniowie w grupach omawiali sposoby zachowania się wobec takich kolegów w szkole, aby nie czuli się odrzuceni. Uczniowie zgłaszali ciekawe pomysły pomocy i właściwych zachowań.  W klasach młodszych nauczyciele przeprowadzili pogadanki dotyczące obecności kolegów niepełnosprawnych w szkole.

Pomoc uczniom klasy III  i I  w prawidłowym funkcjonowaniu w szkole.

W ramach tego zadania i zgodnie z założeniami powstała  myśl niesienia pomocy dzieciom chorym, niepełnosprawnym oraz osobom cierpiącym, skrzywdzonym przez los, którzy  ze względów zdrowotnych jak i społecznych nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w  Akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” Fundacji Błękitny Promyk Nadziei i wzięła w niej aktywny udział.  Nasi uczniowie zbierają nakrętki z myślą o pomocy dla sześcioletniego  Kacpra Mitręgi z Wólki Kawęckiej, który zmaga się z białaczką
i dzielnie walczy z chorobą. Aby Kacperek mógł wrócić do rodzinnego domu i ukochanego taty
i mamy, warunki mieszkaniowe muszą się radykalnie zmienić.  Poprzez zebranie 12 worków nakrętek wszyscy  przyczyniamy się do szybkiego powrotu Kacperka do wyremontowanego domu.

W grudniu Samorząd Uczniowski zaangażował się w Akcji „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Zebrane fundusze wspomogły Program Pomocy Medycznej „Na Ratunek” Fundacji Sursum Corda.

Harcerze z 6 Koneckiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów „Wilki", zorganizowali
i przeprowadzili spotkanie integracyjne harcerzy z naszej szkoły z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami przebywającymi w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Czarnieckiej Górze. Harcerze przygotowali zabawy ruchowe, konkursy, pląsy dostosowane do stopnia niepełnosprawności dzieci. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem (obecnych było około 50 dzieci ze szpitala). Harcerze przygotowali dla każdego dziecka prezent w postaci własnoręcznie zrobionej bransoletki z włóczki. Niespodzianką były ozdabiane własnoręcznie serduszka  ofiarowane harcerzom przez niepełnosprawnych rówieśników.

Wieczór J.Tuwima - 21 listopada 2014r.

W listopadowy wieczór przy blasku świec o godz.17 rozpoczął się wieczór poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Celem przedsięwzięcia była miedzy innymi aktywizacja uczniów niepełnosprawnych uczęszczających do naszej szkoły. Zebranych na sali: uczniów, rodziców
i nauczycieli powitała bardzo ciepło pani dyrektor Joanna Bernat. Uroczystość rozpoczęła krótka prezentacja sylwetki twórcy. Następnie uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum deklamowali utwory Tuwima. Recytatorzy swój występ wzbogacili wspaniałymi kostiumami i choreografią. Były to niezapomniane chwile nie tylko dla artystów, ale również dla widzów, gdyż mogli choć na chwilę powrócić myślami i sercem do lat dzieciństwa. Nagrodą za wspaniały występ był poczęstunek, wspólna kolacja i nocleg w szkole, z którego artyści zadowoleni byli najbardziej.

Organizatorkami tej uroczystości były panie: p. psycholog Barbara Chajska, p. pedagog Urszula Kalińska oraz panie bibliotekarki - Marzanna Błońska i Mariola Szocińska.