Mikołajkowa wycieczka klas siódmych do Warszawy

13 grudnia 2018 r. klasy siódme wyjechały na 'mikołajkową' wycieczkę do Warszawy. Pierwszym zwiedzanym obiektem był Pałac Kultury i Nauki, gdzie z 30-go piętra obejrzeliśmy panoramę stolicy wjeżdżając na Taras Widokowy.
Następnie udaliśmy się do warszawskiej Papugarni, miejsca w którym uczniowie mogli doświadczyć bezpośredniego kontaktu z pięknymi, egzotycznymi, choć bardzo wścibskimi ptakami, co dawało niezapomniane wrażenia.
Kolejnym, a zarazem głównym celem wycieczki, było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj pod opieką doświadczonego przewodnika, wśród powstańczych pamiątek, uczniowie otrzymali ciekawą lekcję historii i patriotyzmu. Dowiedzieli się o powodach wybuchu, przebiegu i upadku powstania. Wysłuchali przejmujących, wzruszających, pełnych nadziei i wiary w zwycięstwo opowieści.
Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się na posiłek w restauracji McDonald's.