Marzycielska poczta

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek).

Po raz pierwszy uczniowie klas 0-V  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie wzięli udziałw akcji pisania listów „Marzycielska Poczta”. Akcja ta miała na celu wesprzeć chorego chłopca w walce z chorobą. Najmłodsi uczniowie przygotowywali  kolorowe  serduszka, a starsi napisali kilka listów, które potem zostały wysłane.  Dzieci pisały o swoich zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu oraz wyraziły ogromy podziw dla adresata listów.  Wszystkim przyświecał jeden cel- dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba.  Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!!!