Wycieczka klas ósmych do Łodzi

6 czerwca klasy ósme wybrały się na wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Łodzi.
    Głównym punktem programu było największe centrum handlu i rozrywki – łódzka Manufaktura. Tutaj uczniowie odwiedzili Centrum Nauki ‘Experymentarium’ - ośrodek typu Discovery Center, w którym nauka nie ma tajemnic. Dzięki interaktywnemu charakterowi wystawy uczniowie mogli rozwikłać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia nauki. A to wszystko przy ogromnej dawce zabawy! Następnym punktem programu był laserowy paintball - centrum gier laserowych, znajdujące się również na terenie Łódzkiej Manufaktury. System laser tag umożliwia grę solową oraz drużynową. Zadaniem graczy jest uzyskanie jak największej liczby punktów poprzez „zestrzelenie” przeciwnika oraz zdobycie bonusów. Ta zabawa dostarczyła ósmoklasistom wielu wrażeń.
    Po posiłku w Manufakturze wyruszyliśmy w świat wspaniałych egzotycznych roślin, czyli do Palmiarni znajdującej się w najstarszym łódzkim Parku Źródliska. Egzotyczna kolekcja roślin to żywa historia Łodzi, zapoczątkowana przez łódzkich fabrykantów. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniają je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Spacer po Palmiarni dostarcza wielu przyjemnych wrażeń o każdej porze roku.
Pogoda i nastroje wspaniale dopisały, więc wycieczkę można uznać za udaną.