Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, jak co roku, wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada.

Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Integrujemy się
 z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli  i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy.

Nasza szkoła w ramach tego wydarzenia zorganizowała min. lekcje wychowawcze, prezentacje multimedialne z informacjami dotyczącymi Konwencji o Prawach Dziecka, konkursy wiedzy,  plakaty, gazetki szkolne oraz na znak integracji, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.Nie ma dzieci – są ludzie.”

#unicefpoland  #WorldChildrensDay