TROCHĘ KULTURY, CZYLI...SAVOIR VIVRE W TEATRZE

18 listopada, w pierwszy mroźny dzień tej jesieni, uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawczyniami udali się do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Obejrzeli przedstawienie "Cyryl, gdzie jesteś?" - historię dzieci, którym pod nieobecność rodziców przytrafiają się różne dziwne, wręcz absurdalne przygody. Mimo, że sztuka okazała się niezbyt łatwa w odbiorze, uczniowie docenili kunszt aktorów, fabułę pełną zwrotów akcji, tajemniczych wątków oraz zaskakujących i zabawnych zdarzeń. Mieli również możliwość zastosować w praktyce zasady zachowania się w teatrze. Odświętnie ubrani, wykazali się dobrymi manierami. Spacer ulicą Henryka Sienkiewicza zakończony został ciepłym śniadaniem w restauracji Mc Donald's.