O programie

W ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie otrzymała nowoczesny sprzęt zakupiony za kwotę 104 000 zł. Otrzymaliśmy:

1. Drukarkę 3d wraz z oprogramowaniem i filnamentami.
  2. Aparat fotograficzny ze statywem, mikrofonami bezprzewodowymi, Gimbalem.
  3. Zestawy edukacyjne Arduino.
  4. Cztery drony edukacyjne dji telo edu.
  5. Okulary ClassVR Premium wraz z dostępem do portalu classvr.
  6. Laptop.
  7. Zestawy Lego Education SPIKE Prime i BricQ Motion Prime.
  8. Zestawy Photon – Robotyka i sztuczna inteligencja oraz Podstawy programowania.
  9. BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem.
  10. Maszyny do szycia wraz z niezbędnymi akcesoriami.
  11. Szafy metalowe.

Drukarka 3d i oprogramowanie pozwoli poznać uczniom metody modelowania obiektów w trzech wymiarach. Stworzone projekty będzie można potem urzeczywistnić dzięki drukowi 3d. Uczniowie dowiedzą się jak jest zbudowana i jak działa nowoczesna drukarka 3d i w jakich dziedzinach można ją wykorzystywać.

Dzięki dronom uczniowie poznają tajniki sterowania. Ponieważ otrzymane drony mają możliwość programowania poznamy możliwości działania autonomicznego statków powietrznych.

Gogle wirtualnej rzeczywistości umożliwią stworzenie wirtualnego laboratorium przyszłości. Będziemy mogli odbyć podróż na Marsa, w głębiny oceanu, na niedostępne szczyty. Poznamy tajniki budowy ciała ludzkiego lub przeżyjemy podróż do wnętrza piramid.

Zestawy Lego i Photon umożliwią uczniom zbudowanie robota i późniejsze programowanie jego działania.