Wycieczka do Łodzi klas ósmych.

Po trudach pandemicznych i wytężonej pracy umysłowej związanej z egzaminem postanowiliśmy zresetować się w Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki było Zoo i całkiem nowiutkie Orientarium.  Przyjrzeliśmy się tu zwierzętom i roślinności reprezentującym świat przyrody Azji Południowo-Wschodniej, w tym np. faunie mórz i oceanów z rekinami, płaszczkami, rafą koralową i rybami sprowadzonymi z całego świata. W dżungli i na wybiegach Orientarium zamieszkały: słonie indyjskie, bawoły anoa, makaki, gawiale, orangutany, niedźwiedzie malajskie i gibony. W Orientarium pojawiły się także smugowce chińskie  oraz wiele gatunków ptaków.

Wielką atrakcją jest podwodny tunel. To tutaj powstał basen dla zwierząt pokroju rekinów gitarowych, żarłaczy i płaszczek.

Drugim punktem było Centrum Nauki i Techniki EC1. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoliło prześledzić nam nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Multimedialne elementy wystawy wciągnęły nas na maxa.
W Centrum Nauki i Techniki EC1 zasady przyrody i prawa nauki poznaliśmy dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.

W fantastycznych humorach, nieludzko zmęczeni wróciliśmy do stęsknionych rodziców czekających na nas przed szkołą.