Kiermasz ,,Kolorowo, zdrowo, owocowo”

Działo się, oj działo! Na surowo, pieczone, krojone i blendowane, w wydaniu swojskim i orientalnym – owoce zagościły w PSP Nr2 w piątek 10 czerwca 2022r. w ramach kiermaszu ,, Kolorowo, zdrowo, owocowo” zorganizowanego po raz pierwszy przez Samorząd Uczniowski. Wszystko po to, żeby przypomnieć prawdę starą jak świat: owoce są jednym z podstawowych i niezbędnych elementów zdrowego odżywiania. Wszyscy o tym wiemy a jednak tak chętnie zastępujemy je produktami mającymi katastrofalne konsekwencje dla naszego zdrowia. W szkole na przerwach królują przesolone chipsy, przesłodzone napoje, suche tosty, kaloryczne paczki czy Seven daysy. A tymczasem organizm potrzebuje soli mineralnych, błonnika, witamin A, E, C, które szczególnie potrzebne są w sytuacjach stresowych, w stanach zapalnych organizmu, ale w tych produktach ich nie ma. Są za to w ogromnej ilości właśnie w owocach.
        Co zatem było na kiermaszu? Nie brakło pysznych kolorowych owocowych szaszłyków, lemoniady z cytrusami i miętą, owocowych galaretek, szarlotki, ciasta z truskawkami, rabarbarem, ciasteczek owsianych i ryżowych, arbuza, truskawek, winogron, moreli, nektarynek.  Wszystkie przekąski zjadane były z wielkim apetytem, a nam organizatorom było niezwykle miło. Dzień, który szybko minął, uważamy za niezwykle udany. Osiągnęliśmy nasz główny cel, czyli pokazaliśmy uczniom, co może być zdrową alternatywą dla chipsów i innych „śmieciowych” przekąsek.
A oto lista tych, bez których kiermasz nie miałby szans zaistnieć:
Kl. 4B
Patryk Smolarczyk
Kl. 5a
Magdalena Polakowska       Szymon Zieliński
Kl. 5b
Gabriela Kusztal                  Zuzanna Łazarczyk                 Amelia Migałka
Kl.6a
Weronika Kaczmarczyk
Kl.7a
Wiktoria Dmuchowska                   Jagoda Lisowska
Ksawery Nowek                              Franciszek Pardołą