Świat Młodych Badaczy

To autorski projekt edukacyjny firmy Henkel kierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest wzbudzenie w dzieciach ciekawości odnośnie mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, a przez to zaszczepienie w nich zainteresowania światem nauki, co może wpłynąć na wybory związane z dalszą edukacją i życiem zawodowym.
         W dniach 9 – 10 czerwca 2022 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia przez Edukator z LeoLab Panią Natalię Leońską
Projekt realizowany był w formie 90-minutowych interaktywnych, atrakcyjnych warsztatów.
         Dzieci z klas 3a, 3b, 4a, 4b – pod okiem wykwalifikowanego edukatora – przeprowadzały proste eksperymenty badawcze. Były zachęcane do zadawania pytań, wysnuwania hipotez, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi.
Taka forma zajęć uczy samodzielnego myślenia, kieruje zainteresowanie dzieci w kierunku przedmiotów ścisłych i ma szanse obudzić w dzieciach prawdziwą fascynację światem nauki.
       U podstaw tworzenia projektu Świat Młodych Badaczy leży chęć zaszczepiania w dzieciach zainteresowania światem nauki i pobudzenia ciekawości świata, nauczenia ich samodzielnego myślenia, odwagi stawiania pytań i szukania odpowiedzi.
    W ramach Świata Młodych Badaczy dzieci dostały szansę przeprowadzenia swoich pierwszych eksperymentów naukowych. Zakres tematyczny zajęć skupił się wokół tematów klejów, środków czystości, kosmetyków oraz zrównoważonego rozwoju. Uczniowie pod okiem eksperta dowiedziały się jak przeprowadzane są prawdziwe badania.