Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Aby  przysłowie stało się rzeczywistością, uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Szot oraz p. Ewą Ciaś w Dniu Dziecka powędrowali do Czarnieckiej Góry do Ośrodka Wypoczynkowego WAKO, gdzie bardzo gościnnie przyjął nas właściciel – p. Wojciech Kowalczyk.
     Na miejscu nikt nie narzekał na nudę. Czas upłynął szybko na grze w dwa ognie, w kosza, badmintona, na trampolinie. Nie brakło tańca przy dźwiękach rytmicznej muzyki płynącej z głośników, ani wspólnego śpiewania ulubionych piosenek. Kulminacyjnym punktem wyprawy było pieczenie kiełbasek i chleba oraz wspólny posiłek.
    Dzieci były zadowolone, szczęśliwe i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Udowodniły zarazem, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.