Dzień Dziecka

Atrakcje i niespodzianki czekały na uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Stąporkowie w związku z Dniem Dziecka zorganizowanym w naszej placówce przez Dyrekcję i nauczycieli. Mimo niesprzyjajacej aury udało się zorganizować w hali sportowy turniej klas gimnazjalnych. Współzawodnictwo zakończyło się zwycięstwem klasy II c, która w nagrodę wraz ze swoją wychowawczynią p. Barbarą Kawecką uda się na pizzowa ucztę. Niewątpliwie hitem imprezy był turniej wiedzy szkolnej wzorowany na popularnym programie Jeden z Dziesięciu. Zwycięzcą okazał sie uczeń klasy II a Konrad Komisarczyk, drugi był uczeń kl III d - Michał Okła, a miejsce trzecie zajęła Ewa Nowek z klasy II d. Laureaci otrzymali odpowiednio - aparat fotograficzny, odtwarzacz mp4 i słuchawki. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali elektroniczne gadżety. Dla wszystkich uczniów ZSP były na koniec grilowane kiełbaski z bułeczką.
                Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 miały tego dnia sporo atrakcji. Najmłodsze klasy oglądały „Film o pszczołach” oraz wraz z wychowawcami brały udział w turnieju sportowym. W przerwie uczniowie zjedli pizzę a na zakończenie niespodzianka – lody dla każdego! Klasa V a grillowała poza szkołą, zaś klasa V b spędziła Dzień Dziecka na pływalni w Czarnieckiej Górze. Klasy czwarte i szóste rozegrały najpierw Turniej Mini Euro w piłce nożnej, brały udział w konkurencji „Rodzinka” oraz wykonywały graffiti. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły klasa IV a (Rosja) i VI b (Polska) i w nagrodę wraz z wychowawcą wybiorą się do pizzerii, klasy IV b i VI a otrzymały piłki.  Po poczęstunku w postaci grillowanej kiełbaski, rozegrał się turniej „Jaka to melodia?”.  Po trzech rundach, w których brało udział 12 uczestników do finału przeszli: Dominika Deszczyńska, Luiza Socha i Kuba Kurp, który zadziwił wszystkich doskonałą znajomością melodii polskich oraz zagranicznych i zajął I miejsce. Publiczność miała możliwość pomóc uczestnikom w zdobywaniu premiowanych punktów śpiewając znane utwory w wersji karaoke. Zabawa była wspaniała, pomimo pogody, która spłatała deszczowego figla. Bawili się uczniowie a do nich przyłączyli się nauczyciele i rodzice, którzy rozegrali między sobą mecz towarzyski.
          Wszystkie nagrody oraz poczęstunek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Szkole "Nasza Szkoła".