ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

Tel:(41) 37-41-082

E-mail: sekretariat@psp2staporkow.szkolnastrona.pl

Podsumowanie sportowe

Mijający rok szkolny obfitował w wiele wrażeń sportowych. Reprezentanci naszej szkoły startowali w wielu zawodach sportowych uzyskując ciekawe wyniki i wysokie osiągnięcia. Poniżej przedstawiamy podsumowanie osiągnięć sportowych naszych uczniów.
            Reprezentacja piłki siatkowej z naszego gimnazjum po przebrnięciu eliminacji gminnych i powiatowych awansowała do półfinału wojewódzkiego. Półfinał ten odbył się w dniu 11.04.2014r. w Masłowie. Nasi chłopcy zajęli tam pierwsze miejsce i wywalczyli prawo udziału w finale wojewódzkim.
            Finał odbył się w Zagnańsku w dniu 07.05.2014r. Reprezentacja siatkarzy naszej szkoły zajęła ostatecznie siódme miejsce. Warto dodać, że w rozgrywkach piłki siatkowej w naszym województwie przystąpiło ogółem ponad 180 szkół. A oto skład naszej drużyny: Wojciech Polak - kapitan, Wojciech Wleciał, Dominik Laskowski, Karol Socha, Jakub Żak, Wiktor Bała, Łukasz Gorgoń, Mikołaj Sanecki, Krzysztof Serwata, Kamil Kowalczyk i Eryk Szwedkowicz.
            Udane starty zanotowali również lekkoatleci z naszej szkoły. W dniach 27-28.05.2014r. w Kielcach odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w lekkoatletyce. Startujący w nich uczniowie naszego gimnazjum odnieśli duży sukces. Michał Sroka został mistrzem województwa w pchnięciu kulą. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Pabiasz.       Równie dobrze spisała się Natalia Łazarczyk zdobywając drugie miejsce w pchnięciu kulą. Bardzo dobry wynik osiągnęli też inni uczniowie. Patrycja Lisowska zajęła piąte miejsce w biegu na 600 metrów, Wiktoria Lunge szóste miejsce w skoku w dal, zaś chłopcy: Piotr Piętak, Jakub Solarz, Karol Łusiakowski i Łukasz Gorgoń szóste miejsce w sztafecie 4x100 metrów.
            Kilka dni później 30 maja w Kielcach odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowali Michał Sroka, Krzysztof Pabiasz i Patrycja Lisowska. Tym razem przyszło im rywalizować ze starszymi o rok kolegami (jako junior młodszy startują zawodnicy urodzeni w roku 1997 i 1998). Świetnie zaprezentował się Krzysztof Pabiasz zostając mistrzem województwa w pchnięciu kulą i nie dając szans starszym rywalom. Nieco słabiej spisał się Michał Sroka, ale również zanotował udany występ zajmując czwarte miejsce.
            Dnia 17 maja na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Stąporkowie odbyły się po raz pierwszy mistrzostwa gminy gimnazjalistów w badmintonie. W kategorii chłopców mistrzem gminy został Wiktor Bała, drugie miejsce zajął Kacper Swat, trzecie Karol Łusiakowski, a czwarte Bartłomiej Szkurłat. Cała pierwsza czwórka to uczniowie naszej szkoły. Trzy tygodnie później na tej samej hali odbyły się mistrzostwa gminy par w badmintonie. W kategorii chłopców zwyciężyła para Wiktor Bała i Kacper Swat.
            Koniec maja i początek czerwca to rywalizacja wśród lekkoatletów naszej gminy.
24 maja w Niekłaniu odbyły się indywidualne miejsko-gminne mistrzostwa w lekkoatletyce. W biegu na 100 metrów chłopców tryumfował Piotr Piętak z rezultatem 12,86. Trzecie miejsce zajął Jakub Solarz z wynikiem 13,30. W skoku w dal zwyciężył Piotr Piętak z rezultatem 5,21. Trzecie miejsce zajął Karol Łusiakowski z wynikiem 4,81. W pchnięciu kulą zwyciężył Michał Sroka z wynikiem 11,47. W kategorii dziewcząt w pchnięciu kulą bezkonkurencyjna była Natalia Łazarczyk. Mistrzynią w skoku w dal została Patrycja Lisowska, wicemistrzynią Wiktoria Lunge. Tydzień później na tym samym obiekcie odbyły się indywidualne miejsko-gminne mistrzostwa w trójboju lekkoatletycznym. Zwyciężył Michał Sroka przed Krzysztofem Pabiaszem i Piotrem Piętakiem.
            14 czerwca odbyły się zaś indywidualne miejsko-gminne mistrzostwa klas pierwszych w lekkoatletyce. Bezkonkurencyjny był Łukasz Gorgoń, który zwyciężył w każdej z rozgrywanych konkurencji tj.: biegu na 100 metrów, skoku w dal i pchnięciu kulą.  Na podium stawali również: Krzysztof Deszczyński w pchnięciu kulą – II miejsce i skoku w dal – II miejsce, Kacper Kowalik w biegu na 100 metrów – III miejsce. W kategorii dziewcząt w biegu na 100 m i skoku w dal zwyciężyła Wiktoria Odziomek.
Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  (AG)