Dzień Dziecka 2014

Dzień Dziecka w tym roku tradycyjnie próbowała storpedować pogoda. Ale jej się nie udało. Mimo, że ciągle lało, wszystkie atrakcje przygotowane dla naszych milusińskich udało się przeprowadzić pod dachem. Rozpoczęliśmy od cyklicznego już turnieju wiedzy „Jeden z Dziesięciu”. Do eliminacji przystąpiło 41 uczniów, w finale znaleźli się:  Wojciech Wleciał, Rafał Grabowski, Magdalena Więcław, Piotr Bednarski, Daria Boczek, Patryk Socha, Patryk Kij, Jakub Wawrzyńców, Grzegorz Teper i Anna Kusztal.
            Po emocjonującej walce zwycięzcą okazał się Jakub Wawrzyńców z klasy I c, który pokonał Wojtka Wleciała z klasy III d i Anię Kusztal z klasy I e. Dla wszystkich ufundowano cenne nagrody rzeczowe. Laureaci otrzymali odpowiednio – zewnętrzny dysk twardy, zestaw głośników komputerowych i kamerkę internetową. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali elektroniczne gadżety.
            W tym czasie uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w sportowej rywalizacji na wesoło. Każda klasa przyszła odpowiednio ubrana w stroje o różnych kolorach. I tutaj dla wszystkich przygotowano nagrody za dzielna postawę podczas sportowych zmagań. Kiedy maluchy udały się na kiełbaskę z grilla, gimnazjaliści stanęli w szranki sportowego współzawodnictwa. Wzięły w nich udział 32 pary. Wyłoniono pięć zwycięskich par, które w nagrodę udadzą się na pizze ufundowane przez organizatorów:
Są to: Kowalczyk Kamil (III a) i Sroka Michał (III c), Wojas Urszula (I b) i Jedynak Weronika (I b), Kołodziej Monika (III a) i Trudno Adam (III a), Chrzan Kinga i Wydra Łukasz, Lisowski Karol (III d) i Sobusiak Agata (III d). Pozostali uczestnicy otrzymają łakocie.
Podczas zmagań gimnazjalistów miało miejsce przejście kolorowego korowodu, który stworzyli uczniowie szkoły podstawowej. Na zakończenie wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na poczęstunek.
            Wszystkie nagrody oraz poczęstunek dla uczniów ufundowało Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła”. Imprezę zorganizowali Dyrekcja i nauczyciele ZSP w Stąporkowie przy wydatnej pomocy rodziców. Do zobaczenia za rok.