223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba stale, stale ją zdobywać”. Jan Paweł II
    Słowa naszego papieża Jana Pawła II były hasłem przewodnim uroczystej akademii poświęconej 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym nie zabrakło utworów, pieśni, które nawiązywały do tragicznych losów ojczyzny i radości płynącej z uchwalenia konstytucji.
   Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, którą obejrzeli uczniowie w szkole i mieszkańcy Stąporkowa w kościele parafialnym w Stąporkowie.
             Uroczystość nagrodzona została gromkimi brawami, nie brakowało też łez wzruszenia. Dzięki niej każdy widz mógł wyobrazić sobie choć kilka dni z historii Polski. Honorowymi gośćmi na akademii byli: burmistrz p. Dorota Łukomska, sekretarz gminy p. Wojciech Ślefarski i radni gminy Stąporków.
         Uczniowie  przygotowali tę akademię pod kierunkiem nauczycieli: p. Renaty Cichackiej, p. Małgorzaty Stradomskiej, p. Agnieszki Wojcierowskiej, p. Stanisławy Kij, p. Jarosława Kowalczyka i p. Tomka Ruta, serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc księdzu Leszkowi Sewerynowi.
            Mamy nadzieję, że chwile spędzone  z młodzieżą pozostaną na długo w pamięci obecnych na uroczystości.