„Nie przestańmy czcić świętości swoje”, czyli lekcja patriotyzmu.

Narodowe Święto niepodległości uczciliśmy dwukrotnie: 8 listopada w szkole i 11 listopada w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie.  Montaż słowno – muzyczny pt. „ Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona” w wykonaniu młodzieży z gimnazjum obejrzeli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Stąporkowie oraz mieszkańcy naszego miasta  i okolic obecni w kościele na mszy za Ojczyznę.

Występy recytatorsko – wokalne wzbogacone były prezentacją multimedialną i muzyką gitarową na żywo w wykonaniu Wiktorii Lunge i Wiktora Rupniewskiego.

Organizacją uroczystości kierowali nauczyciele: Barbara Kawecka, Lidia Dąbrowska, Wojciech Ćwik, Edyta Adamiec, Agnieszka Włodarczyk – Salata i Tomasz Rut oraz ksiądz Leszek Seweryn.

Publiczność wysoko oceniła naszą lekcję patriotyzmu , dając temu wyraz zarówno brawami, jak i słowami uznania, a nawet przejawami wzruszenia.

Szkoda tylko, że ulegając pewnemu roztargnieniu, zapomnieliśmy zabrać do kościoła aparatu. Ale zawsze można powiedzieć, że odwiodła nas od tego podniosła atmosfera i charakter uroczystości

Zapraszamy więc do galerii (w niej tylko zdjęcia ze szkoły).