Kalendarz adwentowy

Historia Kalendarza Adwentowego
    Początki kalendarza adwentowego sięgają podobno 1851 roku. Kalendarz adwentowy miał wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt i przyjścia na świat Jezusa. W domach katolickich najczęściej wkładano po jednym źdźble słomy do szopki aż do Wigilii.

Pierwsze drukowane kalendarze adwentowe pojawiły się w 1902 r. w Hamburgu i były w kształcie zegara.

Z powstaniem słodkiego kalendarza adwentowego wiąże się historia pewnego drukarza Gerharda Langa. Jako mały chłopiec nie mógł się doczekać Wigilii. Ciągle zamęczał mamę pytaniami: „kiedy?, czy to już dziś?”. Zniecierpliwiona mama narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich „Wibele”- rodzaj podłużnych biszkoptów. Mały Gerhard mógł zjadać jedno ciastko każdego dnia. Kiedy dorósł, w 1930 r., rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

Kalendarz Adwentowy 2020

W tym roku z wielu rzeczy musieliśmy zrezygnować – bardziej lub mniej, na szczęście nie dotyczy to Kalendarza Adwentowego .

Chętni uczniowie klas czwartych wykonali  w ramach zajęć z religii piękne prace, wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością , każdemu dniu oczekiwania na Boże Narodzenie odpowiada jedno okienko .

Obejrzyjmy Piękne Prace niech cieszą nasze oczy i wzmocnią oczekiwanie na Boże Narodzenie. Wszystkim wykonawcom Serdecznie Gratulujemy !!!