Jeden z dziesięciu na Dzień Dziecka

Drodzy uczniowie

Jedną z tradycji naszej szkoły jest turniej wiedzy dla uczniów - Jeden z Dziesięciu. Impreza organizowana była corocznie przez grupę nauczycieli we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła”. Trudności, których obecnie doświadczamy nie zdołają pokrzyżować planów zorganizowania zabawy już po raz dziewiąty.

Tak więc!

Ogłaszam zapisy do udziału w turnieju.

Regulamin:

1. Pierwszy etap to eliminacje przeprowadzone celem wyłonienia 10 uczestników finału.

2. W eliminacjach biorą udział uczniowie klas 6 – 8 PSP Nr 2 w Stąporkowie, którzy prześlą zgłoszenie na adres enaapotadeka@gmail.com  podając swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy do kontaktu do dnia 25 maja 2020 r. do godziny 14.00

3. Eliminacje odbędą się 26 maja 2020 roku we wtorek o godz. 13.45 na Testportal  i trwać będą 30 minut (Szczegółowe informacje zgłoszeni uczniowie otrzymają pocztą elektroniczną 25 maja w godzinach popołudniowych)

4. Finał turnieju Jeden z Dziesięciu rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku o godzinie 10.00, poprzedzony zostanie próbą techniczną (szczegóły w odpowiednim czasie).

Obowiązują następujące zasady gry:

Udział bierze 10 zawodników. Uczestnicy otrzymują  numery 01–10, rozdzielane drogą losowania. Każdy uczestnik zaczyna grę z trzema „szansami”, Prowadzący zadaje pytania z wiedzy ogólnej, na odpowiedź zawodnik ma 10 sekund, błędna odpowiedź lub jej brak powoduje utratę jednej „szansy”.

Etap I

Prowadzący zadaje każdemu graczowi po dwa pytania. Jedna poprawna odpowiedź daje zawodnikowi przejście do drugiego etapu. Błędna odpowiedź powoduje utratę jednej „szansy”, zaś jeśli gracz nie odpowie na żadne z dwóch pytań, odpada z gry.

Etap II

Zadawanie pytań zaczyna się od pierwszego zawodnika (najczęściej jest to zawodnik na z numerem 01, chyba że odpadł w etapie I). Pytania zadawane są kolejnym zawodnikom. Ten, który pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi, wyznacza kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowie błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazuje dalej, a jak poprawnie – przejmuje prawo do wyznaczania. W ten sposób gra się tak długo, aż pozostanie w grze trzech zawodników, którzy przechodzą do finału.

Etap III (finał)

W tym etapie liczba zadanych pytań jest ograniczona do 40. Każdy zawodnik dostaje trzy nowe szanse. Ważną rolę odgrywają punkty, każdy zawodnik zaczyna z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostaje 10 punktów. Do pierwszych pytań zawodnicy mogą się zgłaszać (jeśli nikt się nie zgłosi do odpowiedzi, to nikt nie traci szansy) do momentu, gdy jeden z graczy udzieli trzech poprawnych odpowiedzi i zdobędzie 30 punktów. Gracz ten otrzymuje wtedy prawo do wyznaczania kolejnego pytanego, podobnie jak w drugim etapie. Jeśli gracz wskaże do pytania sam siebie i odpowie, otrzyma podwojoną liczbę punktów, tj. 20. Jeśli odpowie źle, gracze znowu sami się zgłaszają do odpowiedzi i przejmują prawo wyznaczania. Przypadek pozostania w grze tylko jednego gracza oznacza koniec zabawy

5. Wszyscy uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Szkole „Nasza Szkoła”.

6. W związku z obowiązującym prawem UE dotyczącym RODO należy dołączyć
do zgłoszenia zgodę na przetwarzanie wizerunku. Drogą mailową rodzic ucznia napisze:

Wyrażam zgodę na nieograniczone, czasowe przetwarzanie danych osobowych w zakresie wizerunku w postaci fotografii cyfrowej, materiału wideo przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Stąporkowie, zwanej dalej ”Szkołą”, w tym w szczególności na potrzeby działalności promocyjno – marketingowej Szkoły prowadzonej za pośrednictwem strony internetowej szkoły, pod adresem   http://psp2staporkow.szkolnastrona.pl

Wicedyrektor Wojciech Ćwik