Tak powstała Niepodległa - projekt

W ramach projektu edukacyjnego „Młodość dla niepodległej, czyli wespół w zespół po drogach wolnej Polski” prezentujemy pierwszą wystawę: „TAK POWSTAWAŁA NIEPODLEGŁA”. Ekspozycja składa się z plansz przedstawiających wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej. Tematy plansz: Walka o polską tożsamość do 1918 roku; Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918; Polska mozaika; Zdrowie i opieka medyczna; W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój; Architektura; Piękne rzeczy; Sportowy duch. Wystawa powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.