Dzień Ziemi

Hasło Dnia Ziemi w tym roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.  Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Już w środę, 22 kwietnia 2020 będziemy mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swojej najbliższej okolicy lub w swoim domu. Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać ograniczone. Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2020. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.