Próbny Egzamin Ósmoklasistów Uwaga uczniowie klas 8!

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

Uwaga uczniowie klas 8!

Jeżeli chcecie sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, możecie wziąć udział w próbnym egzaminie ósmoklasistów, który przegotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

1. Ma on charakter dobrowolny.
  2. Uczeń, który chce wziąć udział w próbnym egzaminie, zgłasza informację do wychowawcy: 8a – pani Renata Rutkowska, 8b –  pani Małgorzata Szot
  3. Uczniowie, którzy uczestniczą w próbnym egzaminie, nie mają zdalnego nauczania w tym dniu.
  4. Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasistów:

Każdego dnia egzamin próbny rozpoczyna się ok.  godz. 9.00.

Rodzaj egzaminu

Czas trwania egz. arkusz standardowy

Czas trwania egz. dla uczniów z dostosowaniami

30 marca 2020 r.

31 marca 2020 r.

1 kwietnia 2020 r.

1. 5.      Sposób pobrania arkuszy przez uczniów

Każdego dnia uczniowie samodzielnie ok. godz. 9.00 pobierają arkusze (w wersji   standardowej), ze strony CKE (www.cke.gov.pl) lub OKE w Łodzi www.komisja.pl .  Z języka angielskiego dostępne będą oprócz arkuszy także  nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu.

1. 6.      Sposoby rozwiązywania zadań przez uczniów

Uczniowie rozwiązują zadania:

• w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
  • na wydruku – jeżeli uczeń dysponuje w domu drukarką;
  • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

1. 7.      Sposoby przekazywania przez uczniów rozwiązań zadań nauczycielom do  sprawdzenia:

Uczniowie przekazują rozwiązania w każdym dniu po zakończeniu pisania swoim nauczycielom z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego:

• e-mailem w formie uzupełnionych plików lub dokumentów tekstowych
  • zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań,
  1. 8.      Sposób przekazywania informacji o wynikach próbnego egzaminu

Nauczyciele, korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań, które otrzymają z CKE po 8 kwietnia, będą mogli odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację w następujący sposób:

• w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
  • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

Uwaga!  Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

• informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
  •  przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
  •  arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
  •  osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
  • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.