Europejski savoir - vivre

Jak co roku w naszej szkole z okazji Dni Europejskich dnia 14 maja br. odbył się uroczysty apel. Tym razem zwróciliśmy uwagę na korzyści wynikające z przynależności Polski do Unii Europejskiej z racji 15 rocznicy naszego wstąpienia do tej organizacji. Całej akademii zaś przyświecało hasło - ,,Europejski savoir vivre”, co oznacza, że program poświęcony został zasadom dobrego zachowania się w różnych okolicznościach. Uczniowie opowiadali o sposobie witania się,  przyjmowania gości, zachowania się przy stole w niektórych krajach europejskich. Przytoczone zostały też przykładowe zwroty grzecznościowe np. proszę, przepraszam, dziękuję, miłego dnia, smacznego, dzień dobry, do widzenia, dobranoc - używane we Włoszech. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech. Mogliśmy również zobaczyć wybrane tańce narodowe np. zorbę, flamenco, walc wiedeński. Publiczność została włączona do wspólnej zabawy np. poprzez taniec makareny lub dokańczanie powiedzeń związanych z potrawami. Uroczystość przygotowali uczniowie gimnazjum - 3B, 3C, 3D  i uczennica klasy 7B pod kierunkiem nauczycieli - Małgorzaty Szot, Agnieszki Włodarczyk Salaty. Za dekorację odpowowiadały panie - Renata Kuc i Bożena Pietras.