Dzień Matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie

18 marca 2019 roku w PSP Nr 2 w Stąporkowie obchodziliśmy Dzień Matematyki pod hasłem „Matematyka dzika”.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących konkursach:

• Turniej na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby ∏ (pi).

W konkursie tym wzięli udział reprezentanci  klasy trzeciej gimnazjum oraz klas VI - VIII szkoły podstawowej. Ponownie triumfowała w nim uczennica klasy 8 A – Zuzanna Lunge , która pobiła swój ubiegłoroczny rekord i zapamiętała aż 434 cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby ∏ (pi).

• Turniej zadań matematycznych. Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych zespołów reprezentujących każdą klasę. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali zestaw zadań udostępniony przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka dzika”, a więc pytania związane (luźno) z dziką przyrodą w Polsce.

W Turnieju zadaniowym „Matematyka dzika” zwyciężyli:

v   na poziomie klas szóstych - zespół reprezentujący     klasę 6a – Antoni Rut i Kinga Kurp

v  na poziomie klas siódmych – zespół reprezentujący klasę 7a – Kacper Gołacki

i Oliwia Ksel

v  na poziomie klas ósmych - zespół reprezentujący     klasę 8a – Alicja Komisarczyk i Małgorzata Mączka

v  na poziomie klas trzecich gimnazjum – zespół reprezentujący klasę 3c – Aleksandra Ciepluch i Dominik Dorotko - Darowski

• Międzyklasowy konkurs na wykonanie plakatu (plakatów) Super ściągi przed egzaminem. Zwycięski plakat „ (Prawie) wszystko o bryłach obrotowych” wykonały uczennice klasy 3cKamila Szot, Kinga Gonciarz i Emilia Wierzbowska.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w matematycznych turniejach

i życzymy sukcesów  w przyszłym roku.