Wycieczka klas pierwszych do zagrody edukacyjnej

Dnia 14 czerwca 2018r. uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie pojechali na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ,,Wieś. Co” do Skarżyska -Kamiennej. Pogoda była piękna. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji o Zagrodzie, nakarmiły wszystkie zwierzęta na farmie : kury, kozy, gęsi, konie, kury, króliki. Odwiedziły kurnik i koźlarnię. W przerwie mogły poczęstować się świeżą drożdżówką i owocową herbatką. Oryginalną propozycją było poznanie i rozróżnianie różnych ziół. Na zakończenie wycieczki odbyły się warsztaty pt. ,,Masz babo placek”, podczas których uczniowie wysłuchali wykładu o różnych ziarnach, zbożach i mąkach, a następnie własnoręcznie uczyli się kręcenia pizzy, rozpoznawali i układali produkty, by na koniec mogli się nią degustować. Był również czas na odpoczynek i zabawę.