Język angielski w praktyce.

25 listopada 2016 r. odbyły się dwie praktyczne lekcje języka angielskiego w klasach piątych pod okiem p. Renaty Rutkowskiej.  Zadaniem uczniów było przetłumaczenie na język angielski przepisu na proste danie, a następnie wykonanie tej potrawy. W trakcie lekcji musieli wymienić po angielsku przyniesione produkty i akcesoria, podać ich ilość oraz określić czynności, które właśnie wykonywali. Choć wśród dań królowały sałatki owocowe [fruit salad], to nie zabrakło sałatek wytrawnych z dodatkiem kabanosów, mięsa gyros, a nawet owoców morza [sea food]! Były też dania na bazie tortilli, hamburger (niestety na zimno), tosty na gorąco, gofry, deser tiramisu i koktajle - po prostu PRZEPYSZNIE!

Celem takich zajęć było zastosowanie teorii w praktyce, utrwalenie poznanych wcześniej słówek i zwrotów (produkty spożywcze, opakowania, jednostki wagi), rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, czasu teraźniejszego (present continuous) oraz zwrotów grzecznościowych. Innym celem, choć nie mniej ważnym, było lepsze zintegrowanie zespołów klasowych, nauka organizacji w zespole, kompromisów, cierpliwości, samodzielności i dzielenia się z innymi oraz doskonalenie sztuki kulinarnej, w której część uczniów stawiała pierwsze kroki

Wszystkie cele zostały osiągnięte. Praca przebiegała sprawnie, bezpiecznie i wesoło. Towarzyszyły jej ogromne emocje, okrzyki zachwytu nad smakiem swoich i cudzych potraw, bo dzielili się chętnie. Częstowani byli nie tylko koledzy, ale również dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy  szkoły. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć i nie mogą doczekać się kolejnych.

Szkoła tego dnia pachniała owocowo!  Mniam...(Yummy...)