Akcja "Zapal znicz pamięci"- porządkowanie pomnika

6 KDH "Wilki" odpowiedziała na apel Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Kielcach i włączyła się do organizacji Miesiąca Pamięci Narodowej 2016. W kwietniu 2016 oddajemy hołd bohaterom, którzy walczyli, zwyciężali i ginęli za wolność Polski. Nasza drużyna opiekuje się pomnikiem przy ulicy Gutów, Podczas zwalczania oddziału mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” na początku kwietnia 1940 r. Niemcy zamordowali w lesie serbinowskim Mariana Guta, niespełna 18-letniego chłopca walczącego w tych oddziałach. Dnia 6 kwietnia 1940 roku żandarmi zamordowali całą rodzinę jeńca: ojca, matkę i dwójkę rodzeństwa, paląc zwłoki wraz z zabudowaniami. Pomnik upamiętnia tamte tragiczne wydarzenia, zaś symboliczna mogiła rodziny Gutów znajduje się na cmentarzu w Niekłaniu. 15 kwietnia 2016 roku harcerze naszej drużyny z nieocenioną pomocą rodziców uporządkowali okolice pomnika. 22 kwietnia o godzinie 12:00, kiedy będa sie odbywać uroczystości w Dyminach pod Pomnikiem ofiar represji niemieckich w latach 1939-1945 zapalimy pod pomnikiem Znicz Pamięci, oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym podczas II wojny światowej.