Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych - 08.04.2016 r.

Apel rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej, którzy zaśpiewali piosenkę powitalną:  "Hello". Podróż po Wielkiej Brytanii odbywali uczniowie klasy 6 a zaznajamiając nas z jej zabytkami, położeniem geograficznym oraz kulturą. Scenka w restauracji dała widzom do zrozumienie, że języka angielskiego warto się uczyć. Poprzebierane uczennice z klasy 3 a za czarownice i duchy przybliżyły nam tradycję Święta Halloween obchodzonego w Wielkiej Brytanii 31 października. Natomiast uczniowie klasy 3 b zaśpiewali dla nas piosenkę o autobusie :"The wheels on the bus". Odwiedziliśmy również sklep Harrods, w którym uczniowie z klasy pierwszej kupowali zabawki posługując się językiem angielskim. Byliśmy także w Globe theatre, gdzie obejrzeliśmy scenkę z bajki pod tytułem:"The Cinderella" - "Kopciuszek" w wykonaniu uczennic z klasy 4 a. Po części poświęconej językowi angielskiemu zobaczyliśmy scenkę w języku rosyjskim przedstawioną przez dwie uczennice z gimnazjum. Natomiast w naszym ojczystym języku obejrzeliśmy śmieszną scenkę  z mitologii greckiej w wykonaniu klasy 5 b przygotowaną w ramach tygodnia kultury języka polskiego. Na koniec przemowę wygłosiła pani dyrektor Joanna Bernat, która podziękowała wszystkim młodym aktorom oraz organizatorom apelu.