IX Konkurs Sztuki Recytatorskiej

Dnia 12.03.2016r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie odbył się IX Konkurs Sztuki Recytatorskiej. W  zmaganiach konkursowych jak co roku wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. W kategorii klas 0-III wystąpiło 24 uczestników z całej gminy. I miejsce wśród nich zajął uczeń naszej szkoły z klasy IB – Wojciech Misiowiec, nad którego  przygotowaniem czuwała pani Anna Postuła. W kategorii klas IV-VI udział wzięło 14 osób. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły z klasy IVB – Piotr Świercz, przygotowany przez panią Małgorzatę Szot, na II miejscu uplasowały się uczennice – Magdalena Kowalczyk – klasa IVA i Aleksandra Wiatr -  klasa VIA przygotowane przez panią Małgorzatę Panek. Wyżej wymienieni recytatorzy otrzymali nagrody i dyplomy, ponadto zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich. Z naszej szkoły ponadto zostały wyróżnione  w tym konkursie dwie uczennice: Zofia Kloczkowska IVB oraz Maja Dudzik IVA. Jesteśmy z nich wszystkich dumni i oczywiście życzymy dalszych sukcesów na niwie recytatorskiej.