Wieczór przy świecach poświęcony twórczości Z. Miszczaka – czyli kilka słów o bezpieczeństwie i dobrym wychowaniu

27 listopada 2015r., w piątkowy wieczór odbyło się spotkanie z poezją  Zygmunta Marka  Miszczaka.

Poeta urodził się i mieszka w Lublinie, jego pasją jest poezja. Swoje zainteresowania twórcze skupił na wierszach dla dzieci.

W swoich utworach przemyca tematykę: Savoir vivr -u, kindersztuby, dobrych manier - to nic innego jak zachowanie społeczne właściwe według powszechnie przyjętych zasad, to ogłada, kultura, grzeczność.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali wiersze Zygmunta Marka Miszczaka, wcielając się w role; krasnoludków, wagarowiczów, rozrabiaków
i innych dzieci.

Przedstawienie wzbogacone było o piosenki i prezentację multimedialną. W przerwie na gości czekał skromny poczęstunek na słodko. Atmosfera była wyjątkowa i bardzo ciepła, szkoda tylko, że tak nielicznie przybyli goście.

Dziękujemy, że w ten wieczór były z nami panie dyrektorki; Joanna Bernat i Lidia Dąbrowska, rodzice i pani Barbara Chajska - emerytowana psycholog  z naszej szkoły.

Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem nauczycieli -  pań: Urszuli Kalińskiej, Jolanty Bały, Marzanny Błońskiej i Marioli Szocińskiej, pomocą służyli: pani Stanisława Kij, Renata Cichacka i pan Jarosław Kowalczyk.