20 stycznia - Bal Karnawałowy dla przedszkolaków

Harcerze w przedszkolu
Na początku roku szkolnego 2011/2012 Justyna Serek opiekun 6 Koneckiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów i Małgorzata Wydra opiekun grupy „Stokrotki” z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie podjęły współpracę. Polegać ona miała na tym, aby dzieci z przedszkola i młodzież harcerska mogły wspólnie uczestniczyć w organizowanych spotkaniach i imprezach. Harcerze odwiedzali przedszkole już dwa razy, we wrześniu organizując „Rajd zręcznościowy”, wymagający sprawności w wielu konkurencjach i w grudniu przynosząc i przekazując na ręce wychowawców Betlejemskie Światełko Pokoju. Podczas trwającego w miesiącu styczniu karnawału odwiedzili Stokrotki po raz kolejny. Zorganizowali wesołe zabawy i konkursy w sali przedszkolnej. Przedszkolaki i harcerze nawiązali ze sobą świetny kontakt, potrafili się ze sobą zaprzyjaźnić i bawić. Mimo dużej różnicy wieku harcerze wykazali się dużą inicjatywą i pomysłowością w działaniu z tak małymi dziećmi. Przygotowali maski karnawałowe dla siebie i dzieci przedszkolnych  i w nich prowadziły tańce i pląsy przy muzyce płynącej z magnetofonu. Do tej pory współpraca układała się pomyślnie, co daje nadzieję sądzić, że w przyszłości będzie podobnie.