Podsumowanie Tygodnia Kultury Języka

Dzień 20 marca 2024 r. obfitował w wydarzenia. Jednym z nich było podsumowanie działań związanych z obchodami XXXII Tygodnia Kultury Języka. Były to: udział w Wierszowisku, cyklicznej imprezie organizowanej przez MGOKiS w Stąporkowie, dyktando ogólnoszkolne, konkurs literacki „Opowiem ci taką historię” oraz konkurs wiedzy o języku polskim „Co w głowie, to w mowie”. Wyeksponowano także prace plastyczne ilustrujące powszechnie używane frazeologizmy.

W części pierwszej odbył się II etap konkursu wiedzy „Co w głowie, to w mowie”, Uczestniczyły w nim reprezentacje klas, które najlepiej poradziły sobie w I etapie przeprowadzonym 14 marca. Uczniowie mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie różnorodnego słownictwa i  poprawność jego użycia. Zmagania uczestników śledziła widownia złożona z klas, których  zawodnicy przystąpili do rywalizacji A oto końcowe wyniki:

I miejsce : VII a

II miejsce: VII b

III miejsce VIII a.

Poza „podium” tym razem znalazła się klasa VI b.

Część druga to podsumowanie pozostałych działań uraz wręczenie dyplomów i słodkich upominków dla najlepszych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Dyktando:

I miejsce : Zofia Rokita VII a

II miejsce ex aequo: Kinga Kołodziej VI b i Nikola Domagała V b

III miejsce : Mateusz Szczepanik IV a

Konkurs literacki „Opowiem ci taką historię:

I miejsce : Kinga Kołodziej VI b

II miejsce: Mateusz Kuliński VI b

III miejsce: Emilia Fidos V b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Szóstki z języka polskiego w dzienniku gwarantowane!