Samorząd Uczniowski powiadamia...

30- go września 2013r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
 Szkolna Komisja Wyborcza w skład której wchodziły:
P.Jolanta Bała – pedagog szkolny;
p. Małgorzata Stradomska – nauczyciel historii i WOS-u;
Katarzyna Chrzan – uczennica Klasy II b;
Kinga Chrzan – Uczennica klasy II b
przygotowała listy wyborcze oraz karty do głosowania.
Na każdej przerwie wszyscy uczniowie mieli możliwość oddania głosu na jedną z kandydatek. Wszystkie głosy zostały dokładnie policzone, sporządzono protokół, a wyniki zostały ogłoszone społeczności uczniowskiej. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014 została

Agata Nowek z klasy III a

Frekwencja wyborcza wyniosła 50%.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz głowy pełnej pomysłów!

Popołudniowe spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego

Przewodnicząca SU oraz przedstawiciele klas zebrali się
w piątek 11-go września, aby ustalić plan pracy na rok szkolny 2013/2014.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, pkt 3 artykułu 55: „Zasady wybierania i działania organów samorządu określa regulamin uchwalany przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Organy samorządu są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów” Przez kilka godzin uczniowie rozmawiali o skutecznych zasadach działania SU, o jego organizacji oraz o tym jakie działania chcą zrealizować w bieżącym roku szkolnym. Po burzliwej dyskusji powstał plan oraz sekcje, które będą się zajmowały realizacją poszczególnych zadań. Teraz tylko należy umówić się na konsultację z panią dyrektor i można zacząć działać!