Pożegnanie uczniów klas trzecich 2016

Coś się kończy, coś zaczyna...

W  dniu 23 czerwca br. o godzinie 11.00 w naszym gimnazjum pożegnaliśmy Absolwentów. Zawsze rozstania są trudne, pełne wzruszeń, podziękowań, ale też dobrej zabawy i uśmiechu. Zebranych powitała pani Dyrektor Joanna Bernat, która w swoim wystąpieniu skierowała do Trzecioklasistów, dziękując im za pracę na rzecz szkoły, środowiska, reprezentowanie gimnazjum w zawodach sportowych i konkursach.
        Następnie głos zabrali zaproszeni goście: pani Beata Trojanowska-przewodnicząca Rady Rodziców, ksiądz proboszcz Zenon Kicior i pani Burmistrz Dorota Łukomska.
        Nadszedł czas na podsumowanie pracy-wręczanie nagród książkowych i dyplomów za wysoką średnią, stuprocentową frekwencję udział w zawodach sportowych, pracę w Samorządzie Uczniowskim.
Puchar dla najlepszego absolwenta trafił do uczennicy klasy III A-ANNY KLOCZKOWSKIEJ. Pani Burmistrz uhonorowała nagrodą pieniężną w kwocie 150 zł - ucznia klasy III E  WIKTORA RUPNIEWSKIEGO  za promocję gminy.
         Nagrody książkowe otrzymały uczennice: ANNA KLOCZKOWSKA - laureatka Konkursu Historycznego, finalistka Konkursu Języka Polskiego i Języka Rosyjskiego, ZUZANNA KABAŁA- laureatka Konkursu Języka Rosyjskiego oraz opiekunowie: panie - Katarzyna Matyszczak, Renata Cichacka i pan Wojciech Ćwik.
     Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów klas II, którzy nagrodzili niektórych Absolwentów "złotym jabłkiem" i przedstawili humorystyczną scenkę z przystanku autobusowego.
       Później wystąpili Trzecioklasiści, którzy zatańczyli poloneza, a potem zaprezentowali stroje dla nauczycieli na nowy rok szkolny. Na zakończenie uczniowie zatańczyli walca, do którego zaprosili nauczycieli. Wzruszającym momentem była krótka prezentacja multimedialna - "Pożegnania nadszedł czas...", która wycisnęła łezkę w oku nawet najgorszemu twardzielowi. Dzięki niej uczniowie, nauczyciele i wychowawcy mogli wrócić wspomnieniami do chwil spędzonych w gimnazjum.
     Absolwentom życzymy trafnych wyborów, sukcesów w nowych szkołach, radości i nowych przyjaźni, przede wszystkim ciepłych i spokojnych wakacji.
Do zobaczenia