Czytamy Sienkiewicza

Czytamy dzieła Sienkiewicza- 24 maja 2016r.
   W  związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza  w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie fragmentów utworów pisarza, chętni uczniowie wykonali plakaty tematycznie związany z życiem i twórczością Sienkiewicza.
    Do wspólnego czytania we wtorkowe południe zaproszono panią Burmistrz Dorotę Łukomską,panią Dyrektor Joannę Bernat, panią Agnieszkę Wojcierowską -nauczycielkę historii i uczniów z różnych klas naszego gimnazjum.
Czytano fragmenty różnych utworów pisarza: "Trylogii", "Qvo vadis", "Listów z podróży do Ameryki", "Rodziny Połanieckich" i nowel.
 Należy pamiętać,że Henryk Sienkiewicz związany jest z naszym regionem, możemy zwiedzać pałacyk pisarza w Oblęgorku,gdzie znajduje się muzeum