Festiwal projektów edukacyjnych klas drugich

W dniu 22 kwietnia w naszej szkole odbył się "Festiwal projektów edukacyjnych klas drugich". Uczniowie pod kierunkiem wychowawców realizowali projekt " W zdrowym ciele zdrowy duch".
    Celem projektu było przypomnienie wszystkim, jak ważny jest zdrowy styl życia. Uczniowie poszukiwali informacji w różnych źródłach, starali się łączyć wiedzę z różnych dziedzin, wykonywali zadania praktyczne. Uczyli się współpracy w grupie, odpowiedzialności za podjęte działania, obowiązkowości i terminowości wykonywania zobowiązań.
Projekt był realizowany na różnych płaszczyznach.
Klasa II A pod kierunkiem pani Bożeny Pokusy w ramach tematu "Żyj z pasją zdrowo na sportowo" przez cały rok wyjeżdżała na mecze siatkarzy Efektora Kielce, by kibicować
i podpatrywać zawodników. Sport, zarówno rekreacyjny, jaki wyczynowy, pozwala zachować dobrą formę fizyczną, a sport zespołowy uczy współpracy, czyli wpływa pozytywnie na psychikę człowieka.
Zagadnienia zdrowego stylu życia w tym aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania realizowały klasy IIB i IID. Klasa II B pod kierunkiem pani Katarzyny Matyszczak realizowała temat "Wiem co jem-zdrowe żywienie". Klasa II D pod kierunkiem pani Alicji Stępień realizowała temat "Zdrowy styl życia". Efektem pracy są prezentacje, wywiady, książka kucharska i model piramidy żywieniowej.
Klasa IIF pod kierunkiem pani Katarzyny Jędrzejczyk realizowała temat "Sklepik naszych marzeń". Uczniowie przygotowali reklamę, przykładowe menu oraz "coś dla ciała" -przekąski soki i kanapki ze zdrowych produktów, które sprzedali podczas przerwy.
Klasa IIC pod kierunkiem pani Marii Wiśniewskiej realizowała temat "Atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego". Uczniowie przeprowadzili ankiety nie tylko w szkole, ale także wśród mieszkańców gminy. Porównali dawniejsze i obecne formy wypoczynku. Swoją pracę zaprezentowali w filmie.
Klasa IIE pod kierunkiem pani Barbary Kaweckiej starała się ukazać związek między zdrowiem a ekologią. Uczniowie w ramach tematu "Moda z recyklingu" przygotowali 3 modele strojów wykonane z odpadów i starych ubrań, które zaprezentowali zebranym.