Lato czeka - pożegnanie uczniów klas trzecich

Wakacyjne hasło przyświecało niczym słońce uroczystości pożegnania trzecioklasistów, która odbyła się w czwartek 22 czerwca br.
     Na początku głos zabrała pani dyrektor Joanna Bernat, która skierowała kilka ciepłych słów do absolwentów, życząc im trafnych wyborów, powodzenia, życzliwych ludzi w nowych szkołach. Rozdane zostały nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią i mieli 100% frekwencję, brali udział w konkursach tematycznych, plastycznych i zawodach sportowych. Szczególnie wyróżnieni zostali finaliści konkursów przedmiotowych, a była ich spora gromadka. Wśród nich znaleźli się:
Dariusz Garbacz - kl. III e - finalista konkursu matematycznego - opiekun p. Lidia Dąbrowska, finalista konkursu fizycznego - opiekun p. Jarosław Kowalczyk
Piotr Kurcbart - kl. III e - finalista konkursu geograficznego - opiekun p. Agnieszka Włodarczyk – Salata, finalista konkursu historycznego – opiekun p. Wojciech Ćwik
Jakub Brandeburg - kl. III b - finalista konkursu historycznego - opiekun p. Agnieszka Wojcierowska
Marcel Jakubowski - kl. III b - finalista konkursu biologicznego - opiekun p. Grażyna Jedynak, - finalista konkursu chemicznego - opiekun p. Monika Kaczmarek
Wszyscy otrzymali książki i listy gratulacyjne.
Tytuł Absolwenta Roku 2017 otrzymał uczeń klasy III E - Dariusz Garbacz.
            Głos zabrała przewodnicząca szkoły Klaudia Telecka, która zwróciła się do pani Dyrektor i opiekunów Samorządu, Nauczycieli, koleżanek i kolegów, dziękując za pomoc i współpracę w pracy Samorządu. Przekazała na ręce Kamili Olejarz - zastępcy przewodniczącego kronikę szkolną. młodsze koleżanki i koledzy pożegnali absolwentów życzeniami i pakietem słodkości. Ostatnim punktem uroczystości były części artystyczne, pierwsza w wykonaniu klas drugich, w której uczniowie zaprezentowali krótką scenkę z życia szkoły. Okazało się, że nie tylko nauka, ale zdrowie jest ważne, a nawet najważniejsze.
       Trzecioklasiści w swoim wystąpieniu podziękowali nauczycielom w sposób oryginalny, na melodię znanych i lubianych piosenek zaśpiewali życzenia tematyczne związane z przedmiotami. Przepięknie zatańczyli też poloneza, to była chwila wzruszająca.
Ostatnim punktem był występ aktorów z Koła Teatralnego prowadzonego przez p. Małgorzatę Szot. Na scenie pojawiła się znana bohaterka Kaczka Dziwaczka, która udała się  w różne miejsca, ale niewłaściwie. Było dużo śmiechu i zabawy. Ten wyjątkowy dzień minął w serdecznej atmosferze, a to dzięki wychowawcom klas trzecich, paniom: Bożenie Pokusie, Katarzynie Matyszczak, Marii Wiśniewskiej, Alicji Stępień, Katarzynie Jędrzejczyk, Barbarze Kaweckiej i wychowawcom klas drugich, paniom: Renacie Kuc, Grażynie Jedynak, Małgorzacie Figiel, Barbarze Orczyk, Małgorzacie Stradomskiej.
            Absolwentom - życzymy trafnych wyborów, zdrowia, serdecznych przyjaźni i sukcesów w nauce.