Sportowe sukcesy naszych uczniów.

Miesiąc czerwiec obfitował w szereg osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim.
            W dniach 5-6.06.2017 r. w Kielcach odbyły się finałowe wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi uczniowie. Chłopcy w składzie: Bartłomiej Lisowski - kl. IIc, Norbert Garbacz - kl. IIIe, Mateusz Salata - kl. IIc, Piotr Kurcbart - kl. IIIe i rezerwowy Daniel Kurcbart - kl. II d, zajęli czwarte miejsce w biegu sztafetowym 4×100 metrów z czasem 49,78 s. Czworo uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do ścisłych finałów odnotowując bardzo dobre rezultaty. I tak Norbert Garbacz z wynikiem 5,32 m zajął 4 miejsce w skoku w dal - do podium zabrakło mu tylko 9 cm. Świetny występ odnotował Bartłomiej Lisowski, który aż trzykrotnie awansował do wąskiego finału: był siódmy w biegu na 100 metrów z czasem 12,10 s., siódmy w biegu na 300 metrów (41,04 s.) oraz siódmy w skoku w dal z odległością 5,15 m. Warto dodać, że Bartek jest uczniem klasy drugiej i jeśli będzie intensywnie trenował w przyszłym roku ma szanse poprawić swoje osiągnięcia. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta. Najlepszy występ odnotowała Wiktoria Owczarczyk z kl. III a zajmując piąte miejsce w biegu na 100 metrów (13,98 s) i szóste w biegu na 300 metrów (47,44s.). Świetnie zaprezentowała się uczennica klasy pierwszej Julia Wasińska, która awansowała do ścisłego finału w skoku w dal, gdzie ostatecznie zajęła szóste miejsce z rezultatem 4,33 m. W dniu 19.06.2017 r. w Strawczynie odbył się finał wojewódzki sztafetowych biegów rozstawnych. Dziewczęta z naszej szkoły zanotowały znakomity zajmując 3 miejsce i tym samym zdobywając brązowe medale w tej imprezie. Skład naszej sztafety: Julia Wasińska, Kamila Szot, Magdalena Rut, Aleksandra Starzyńska.
            Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!