Gminny Konkurs ,,50 lat nadania praw miejskich miastu Stąporków”

22 maja 2017r. w Urzędzie Miasta  w Stąporkowie odbył się konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym pod hasłem ,,50 lat nadania praw miejskich miastu Stąporków”. Wzięło w nim udział 12 uczniów szkół podstawowych ,6 uczniów z gimnazjów  i 12 uczniów ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie. Uczniowie podstawówek i gimnazjów pisali test wiedzowy, zas uczniowie szkoły średniej nagrali filmy lub wykonali prezentacje multimedialne na temat najciekawszych miejsc  w Stąporkowie. Uczniów szkoły ponadgimnazjalnej oceniało jury w składzie: sekretarz gminy – Wojciech Ślefarski, dyrektor MGOK  - Katarzyna Sorn i pracownik urzędu – Michał Kozakiewicz. Pozostali uczestnicy byli oceniani przez komisję rektutującą się spośród opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli: I miejsce – N. Siwek – PSP nr 2 w Stąporkowie, II miejsce – Kamila Brandebur – PSP w Krasnej, III miejsce – Jan Dworak – PSP w Niekłaniu. W kategorii gimnazjów: I miejsce ex aequo – Jakub Brandeburg i Piotr Kurcbart – PG Stąporków, III miejsce – Sandra Boczek – PG Stąporków ( nie było miejsca drugiego). W kategorii szkoły ponadgimnazjalnej – I miejsce przyznano Wiktorii Rurarczyk i Erykowi Rinaldi, II miejsce – Kubie Kurpiowi, III miejsce – Julii Stepień i Anicie Rusin, wyrózniona ponadto: Małgorzatę Kowalczyk, Luizę Sochę, Izabelę Brozynę, Esterę Kołodziej, Barłomieja Kołodzieja. Konkurs gminny zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka naszej szkoły Małgorzata Szot.