Europo witaj nam.

12 maja br. uczniowie klas pierwszych  w ramach obchodów Dni Europejskich zabrali nas w niezwykłą podróż po krajach Europy , w których jeszcze nie byliśmy. Przedstawiono kulturę, tradycję, kuchnię i walory turystyczne pięciu państw. Klasa 1a zabrała nas do Chorwacji, klasa 1b do Irlandii, do Rumunii pojechaliśmy, oczywiście wirtualnie, z klasą 1c, a klasa 1d zabrała nas do Bułgarii. Na zakończenie przedstawiciele klas 1 zaprezentowali Cypr.
Program wzbogacony został o prezentację multimedialną, tańce: rumuński i Czekolada, które wykonali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz piosenkę pt."Kocham Cie jak Irlandię", którą pięknie wykonał uczeń Konrad Zroślak z klasy 1B.
W trakcie uroczystości wręczono nagrody i dyplomy za udział w konkursie na temat wiedzy o UNII EUROPEJSKIEJ, najlepszy wynik i I miejsce zdobyła klasa 1C, na 2 miejscu znalazły się dwie klasy- 1d i 1a, III miejsce- klasa 1b.
 Odbyły się Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Mody Ekologicznej, wybór był bardzo trudny, ale wyłoniono zwycięzców:
- z oddziału zerowego zwyciężyli: Izabela Schodzińska i Maksymilian Ptak - zaprezentowali strój pary młodej-opiekun p. Justyna Lipowska
- ze szkoły podstawowej: Karina Miller, która była "Rajskim ptakiem"-
opiekun p. Marianna Okła
- z gimnazjum- Adam Kołodziejczyk w stroju biznesmena -opiekun
 p. Agnieszka Wojcierowska
 Prezentację państw można było oglądać nie tylko dzięki uczniom, ale też nauczycielom ,którzy czuwali nad przygotowaniem tej uroczystości. Były to panie: Małgorzata Szot, Agnieszka Włodarczyk-Salata, Renata Kuc.