Gimnazjaliści u przedszkolaków

W maju odwiedziliśmy dwa przedszkola:

9 maja- Przedszkole „Słoneczko”w Stąporkowie
17 maja- Publiczne Przedszkole w Stąporkowie

Chcieliśmy zachęcić przedszkolaków do czytania książek, dlatego zorganizowaliśmy akcję czytaniac, czytaliśmy im bajki. Przedstawiliśmy także inscenizację wiersza
Juliana Tuwima „Rzepka”, do której zaangażowaliśmy dzieci. Zorganizowaliśmy konkurs z pytaniami, na które przedszkolaki znakomicie odpowiadały. Potem zaprezentowaliśmy taniec  do kilku piosenek, a dzieciaki nauczyły nas kroków do ich ulubionego tańca.
       Za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci otrzymaliśmy z rąk pani wychowawczyni z przedszkola podziękowanie.Na pożegnanie obdarowaliśmy dzieci słodyczami.
Mamy nadzieję,że wspólne spotkania pozostaną naszym milusińskim w pamięci i zachęcą do czytania.