Pożegnanie uczniów klas trzecich 2018

ALE TO JUŻ BYŁO...

Słowa referenu znanej piosenki przyświecały uroczystości pożegnania uczniów klas III, która odbyła się 21 czerwca 2018 roku.
    Na początku głos zabrała pani dyrektor Joanna Bernat, w kilku ciepłych słowach zwróciła się do absolwentów, zwracając uwagę na ich osiagnięcia,sukcesy. Przykre są rozstania, ale dni pędzą nieubłaganie i przychodzi czas na zmianę ,odejście, poznanie czegoś nowego.
    Następnie zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy osiagnęli wysoką średnią ocen,stuprocentową frekwencję , odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych.
  Na środek sali poproszono; Joannę Szocińską-laureatkę Konkursu Języka Polskiego i opiekuna p.Renatę Cichacką,finalistę Konkursu Matematycznego-Miłosza Sobczyka z klasy III c i opiekuna p.Alicję Stępień, finalistów Konkursu Informatycznego- Kacpra Wojnę i Macieja Owczarczyka z klasy III a i opiekuna p.Piotra Dudę, finalistkę Konkursu Geograficznego-Karolinę Błońską  z klasy III a I opiekuna p.Ksenię Rupniewską.
     Tytuł Absolwentów Roku 2017/2018  otrzymali Joanna Szocińska i Miłosz Sobczyk, a tytuł Sprtowca Roku przypadł Bartkowi Lisowskiemu.
Wszyscy otrzymali książki i listy gratulacyjne.
     Głos zabrala przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Kamila Olejarz, podziękowała wszystkim za współpracę, przekazana została kronika na ręce uczniów klas drugich, w ich imieniu wystąpiła Kamila Szot,która złożyła życzenia Absolwentom i obdarowała ich słodkimi upominkami.
      Kolejnym punktem było wystąpienie przedstawicielki Rady Rodziców pani Marzeny Dobrowolskiej, która na ręce Pani Dyrektor wrtęczyła bukiet kwiatów w podziękowaniu za wspólnie spędzone trzy lat i trud włożony w wychowanie i edukację dzieci.
     Przyszedł czas na część artystyczną, na początku wystąpili drugoklasiści ze scenką o niesfornym uczniu-Bolesławie Kapciu, którego zachowanie przypominało niektórych naszych absolwentów. Były też życzenia i przesłania na kolejne lata, a na zakończenie piosenka o mojej klasie w wykonaniu Konrada Zroślaka.
      Absolwenci pożegnali się ze szkołą na wesoło, zaprezentowali scenkę z kilku lekcji w gimnazjum, pięknie zatańczyli walca z "Noci i dni". Wzruszającym występem był koncert Miłosza Sobczyka, który zagrał dwa utwory; "Do Elizy", a na zakończenie poloneza.
    Naszym Absolwentom życzym sukcesów w nowych szkołach,wiele radości na kżdy dzień, a przede wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!