Projekty uczniów klas drugich 2017/2018

Od lat drugoklasiści realizują projekt edukacyjny, który ma na celu kształcenie umiejętności współpracy w grupie i wzajemnej życzliwości. W tym roku szkolnym tematem projektu była ; "Historia i tradycje Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie". Uczniowie klas drugich są ostatnim rocznikiem "wygaszanego gimnazjum" zgodnie z założeniami reformy oświaty, stąd też taki temat projektu. Każda z klas zajęła się zebraniem informacji na temat; historii szkoły, osiągnięć, życia kulturalnego i losów absolwentów.
      Uczniowie klasy II A pod kierunkiem p. Wojciech Ćwika przygotowali prezentację i plakaty związane z życiem szkoły. Pokazali, że czas spędzony w gimnazjum to nie  tylko nauka, ale też dobra zabawa, udział w uroczystościach z różnych okazji.
Klasa II B zaprezentowała wywiady i albumy  z wybranymi przez siebie absolwentami szkoły, którzy chętnie powracają wspomnieniami do lat z gimnazjum.
      Nie sposób było dotrzeć do wszystkich. ale można stwierdzić, że są niektórzy znani w środowisku lokalnym.
Uczniowie pracowali przy wsparciu p. Renaty Cichackiej. O sukcesach sportowych, w konkursach przedmiotowych i tematycznych opowiedzieli uczniowie klasy II C. Pod kierunkiem p. Agnieszki Salaty zebrali informacje na temat osiągnięć, przeprowadzili wywiady z nauczycielami wychowania fizycznego.
      Ostatnia grupa- uczniowie klasy II D pod kierunkiem p. Agnieszki Wojcierowskiej zaprezentowali film, prezentację dotyczącą historii gimnazjum od roku 1999 do 2014.
W dniu 9 kwietnia br. odbył się festiwal projektów, na którym uczniowie klas II przedstawili swoje prace.