Pożegnanie z gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie Absolwentów gimnazjum.
      „Każda historia ma swój koniec, ale każdy koniec może być początkiem nowej historii”- takie hasło przyświecało uroczystości pożegnania gimnazjalistów, która odbyła się w dniu 19 czerwca br..
      Na początku głos zabrała pani Dyrektor Joanna Bernat, która powitała zebranych, a szczególnie uczniów klas trzecich, którzy po raz ostatni uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Jest to dzień wyjątkowy, ponieważ nie tylko rozpoczynają się wakacje, ale kończy się pewien etap w edukacji - przestaje istnieć gimnazjum. Następnie wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, w sporcie, konkursach przedmiotowych i tematycznych i tych, którzy mieli stuprocentową frekwencję.
    Tytuł Absolwenta Roku otrzymała uczennica klasy III C - Kamila Szot, najlepszym sportowcem został wybrany Kacper Gwarek - uczeń klasy III B. Nagrody pieniężne dla nich ufundowało Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”.
    Szczególne podziękowania, pamiątkowe dyplomy i książki otrzymali finaliści konkursów przedmiotowych i ich opiekunowie: Aleksandra Ciepluch – fizyka – nauczyciel - Jarosław Kowalczyk, Kamila Szot – historia - nauczyciel  Wojciech Ćwik, język polski - Natalia Miążek - nauczyciel- Monika Łękawska.
     Gimnazjaliści w części artystycznej zwrócili uwagę na przemijanie, porównali życie do podróży, która zawsze może zaskoczyć, przynieść niespodzianki i w wyznaczonym miejscu zakończyć. Na zakończenie uczniowie zatańczyli poloneza. Potem na wesoło pożegnali swoich wychowawców, w krótkich scenkach odtworzyli lekcję języka polskiego, historii i geografii. Przepięknie zatańczyli walca. Nie zabrakło słów podziękowań skierowanych do nauczycieli.
      Druga część uroczystości była niespodzianką przygotowaną dla absolwentów. Panie: Barbara Kawecka i Alicja Stępień przedstawiły rys historyczny naszego gimnazjum. Trudno jest opisać 20 lat działalności, ale z łezką w oku wracało się do minionych wydarzeń, które zostały zarejestrowane w kronikach, na fotografiach, stały się one materiałem do prezentacji przygotowanej przez pana Wojciecha Ćwika.
     Miłym zaskoczeniem była wizyta absolwentów naszego gimnazjum z lat poprzednich, którzy w swoich wystąpieniach podzielili się wspomnieniami i wrażeniami z lat szkolnych i zwrócili sięz życzeniami do tegorocznych absolwentów. Ci, którzy nie mogli przybyć osobiście, postanowili pokazać się na ekranie i skierować wiele ciepłych słów pod adresem szkoły i nauczycieli. Była to niesamowita niespodzianka ,bardzo wzruszająca i pouczająca!!
     Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną „Tacy byliśmy..”, która była bardzo wzruszająca i wycisnęła łezkę w oku nawet najgorszemu twardzielowi. Dzięki niej uczniowie, nauczyciele i wychowawcy mogli wrócić do chwil spędzonych w gimnazjum.
Absolwentom życzymy trafnych wyborów, dużo zdrowia, satysfakcji, sukcesówi wszystkiego dobrego na każdy dzień!
       Tak zakończył się kolejny etap w historii szkolnictwa, gimnazjum to już historia, przeszłość. Z łezką w oku żegnaliśmy ostatnich Absolwentów, ich dokonania to już historia.

Do zobaczenia!