Zajęcia profilaktyczne z 31 Patrolem Saperów

10 kwietnia mieliśmy w szkole niecodziennych gości. Odwiedził nas 31 Patrol Saperski z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Panowie przyjechali na nasze zaproszenie w związku z bardzo częstym wykrywaniem przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych na terenie województwa świętokrzyskiego, w tym także na terenie powiatu koneckiego. Wszyscy uczniowie klas 1-8 i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach profilaktycznych urozmaiconych zdjęciami i filmem z różnych akcji wydobywania i niszczenia niewypałów i niewybuchów. Obejrzeliśmy wykrywacz metali, niezwykłe buty sapera oraz specjalny kombinezon ważący aż 50 kg! Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zachowań na wypadek znalezienia niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej. Spotkanie z patrolem było bardzo ciekawe i przydatne dla wszystkich, ponieważ  na niewypały można trafić nie tylko przy głębokim kopaniu ziemi, ale również na spacerze w lesie, czy na własnym podwórku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.