Szalony Wiosenny Tydzień - Dzień Żaby

20 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Żaby” .
Z tej okazji zorganizowany został zjawiskowy i bardzo smaczny  „ Zielony kiermasz żaby”,  który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej społeczności szkolnej. W  tym dniu obowiązywał zielony kolor. Wszyscy uczniowie chętnie przyłączyli  się do zabawy  i aż zazieleniło się na naszych korytarzach.
  Był to również dzień wielu atrakcji, zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania ćwiczeń sprawnościowych. Klasy 1-3 z przedszkolakami już od godz. 8.00 przygotowywały się  do udziału w „ŻABIM TURNIEJU”, którego nie mogły się doczekać od momentu wejścia do szkoły.  Konkurencje sportowe okazały się dla nich fajną i skoczną zabawą, a  słodkich zielonych nagród nie brakowało za wyczyny. To nietypowe święto w kalendarzu stało się nie tylko wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, ale również  poszerzenia wiedzy na temat tych ciekawych płazów.
    Jedni na ich widok uciekają z krzykiem, inni dostrzegają w nim ukryte piękno i wdzięk . Wiec w tym wyjątkowym dniu, nie mogło zabraknąć prawdziwych płazów, dzięki którym uczniowie naszej szkoły mogli sami przekonać się o tym czy się ich boją  i obejrzeć je z bliska, dotknąć oraz wysłuchać ważnych informacji o żabach zaprezentowanych przez uczniów klas 4 . Po ciekawej prelekcji , każda klasa mogła sprawdzić swoją wiedzę na temat płazów, odpowiadając na pytania przygotowane przez nauczycielkę biologii … Oj nie były to łatwe pytania, ale wśród nas jest wielu miłośników tych płazów, którzy znają odpowiedzi na każde pytania. BRAWO !!!
    Żaby nie bez powodu mają swoje własne święto – spełniają ważną rolę w ekosystemie oraz są symbolem szczęścia. Nie u każdego żaby wzbudzają szczególną sympatię – a niesłusznie. Te zwierzęta są niezwykle skuteczne jako naturalny środek owadobójczy. Żabki w ogrodzie okazują się niezwykle przydatnymi lokatorami.
 Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie się w ten wyjątkowy ,,DZIEŃ ŻABY”.