Podsumowanie Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole

W  marcu 2024 roku zakończył się III etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Konkursy skierowane były do uczniów wykazujących zainteresowania związane z wybranym przedmiotem. Ich celem jest przede wszystkim rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół podstawowych.
     Uczennice naszej szkoły: Zofia Rokita, Magdalena Polakowska i Aleksandra Stępień osiągnęły w nich bardzo dobre wyniki, co jest naprawdę trudnym i bardzo ambitnym zadaniem. Najpierw należało uzyskać wystarczająco wysoki wynik w etapie szkolnym, by dostać się do następnego. Następnie najmniej 79% dawało możliwość zakwalifikowania się do III etapu wojewódzkich konkursów. Zdobycie co najmniej 81,5%  z geografii, 88,2% z biologii, 91,2% z języka polskiego i 94,4% z historii gwarantowało zdobycie tytułu laureata etapu wojewódzkiego.
Zosia Rokita - uzyskała tytuły finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego i Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii (opiekunowie – pani Małgorzata Szot i pan Wojciech Ćwik).
Magdalena Polakowska jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (opiekun pani – Agnieszka Włodarczyk – Salata).
Aleksandra Stępień to finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii (opiekun – pani Ksenia Rupniewska). Wszystkie dziewczyny są uczennicami klasy 7a.
Ich sukcesy są potwierdzeniem jakości pracy pedagogicznej nauczycieli naszej szkoły, ich zaangażowania i wytrwałości w kształtowaniu młodych umysłów.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom naszych finalistek. Gratulujemy wspaniałych pociech i życzymy wiele radości i satysfakcji z ich dalszych sukcesów.
      Zosi, Magdzie i Oli życzymy, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Oby Wasz dotychczasowy  sukces stanowił inspirację i motywację dla innych uczniów w sięganiu po najwyższe laury.