Wieczornica z okazji Jubileuszu 60-lecia naszej szkoły.

Każde pokolenie  ma własny czas…
    W piątkowe popołudnie- 29 września br. w naszej szkole odbyła się Wieczornica, która była wstępem do głównej uroczystości obchodów Jubileuszu 60-lecia naszej szkoły.
  Było to spotkanie sentymentalne. które odbywało się w wyjątkowej scenerii- kameralnej kawiarence  zorganizowanej w sali gimnastycznej. Honorowymi gośćmi  byli: emerytowani nauczyciele, absolwenci. pracownicy i rodzice naszej „Dwójki”.
    Na początku głos zabrał pan Dyrektor Wojciech Ćwik, który powitał gości i zaprosił w historyczną podróż. Na spotkaniu przedstawiona została historia szkoły od lat 50, gdzie nauka odbywała się w drewnianym budynku w Wołowie, budowy obecnego budynku szkolnego, aż do czasów współczesnych, poparta zdjęciami- tak szybko minęło 60 lat. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wystąpienia pani Krystyny Misiopeckiej, która rozpoczęła naukę w nowym budynku jako pierwszoklasistka, pani Krysia nie tylko jest absolwentką Dwójki, ale też emerytowaną nauczycielka tej szkoły. Do wspomnień pani Krysi dołączył jej szkolny kolega pan Stefan Zieliński. Oboje podzielili się wrażeniami z lat szkolnych. Kolejnym honorowym gościem była pani Lucyna Młodawska, emerytowana wicedyrektorka naszej szkoły, zaprezentowała wiersz „Jesteśmy z czarno-białych czasów” i przypomniała, jak wyglądała praca, nauka w tamtych czasach. Głos zabrał pan Zbigniew Adamczyk, który  jest emerytowanym dyrektorem Dwójki, nie krył łez wzruszenia, przypominał lata świetności szkoły, mówił o problemach ,  z jakimi trzeba było się borykać. Nasza współczesna szkoła
z pewnością różni się od przeszłej, o czym mówili rodzice i pani Dyrektor Joanna Bernat.
Spotkanie odbywało się w ciepłej atmosferze, wszyscy z łezką w oku wspominali lata szkolne i razem z śpiewali piosenki. To nie tylko podróż w czasy przeszłe, ale wspaniała lekcja historii, bo to, co już minęło zapisało się na kartach historii. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za chwilę refleksji, wspomnień i wzruszeń. Mamy nadzieję, że spotkanie jubileuszowe w dniu 12 października br. będzie też taką okazją.
   Na zakończenie uroczystości  głos zabrała pani Dyrektor Joanna Bernat, dziękując wszystkim za przybycie, ciepłe słowa skierowała do naszych uczniów, którzy wystąpili z wierszem i piosenką, a byli to: Ola Połeć, Lena Lisowska, Gabriela Kusztal , Iza Schodzińska z klasy VII B, Maja Świercz  i Patryk Stępień z klasy VI A. Wieczornicę zorganizowały panie: Agnieszka Wojcierowska, Renata Cichacka, Justyna Serek, Edyta Adamiec, Barbara Kawecka, Marzanna Błońska.