Dzień Dziecka – najstarsi - najmłodszym

Dzień Dziecka – najstarsi -  najmłodszym

Dwa spektakle w wykonaniu uczniów koła teatralnego, działającego przy Publicznym Gimnazjum (klasy 3B i 3C) w Stąporkowie a wystawione w ZSP Szkole Podstawowej nr 2 w tym mieście, dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń, świetnej zabawy, wielu uśmiechów na twarzach a nauczycielom pozwoliły na chwilę powrócić do wspomnień z czasów beztroskiego dzieciństwa. Wielu małych widzów wraz z opiekunkami mogło brać czynny udział w przedstawieniu, tańcząc i naśladując w pląsach ruchy aktorów. Pierwszy występ był inscenizacją ,,Rzepki” Juliana Tuwima, drugi zaś to interpretacja teatralna ,,Kopciuszka” na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej. Od samego początku  przedstawienie przykuwało uwagę widzów. Pojawiały się ubrane w zabawny sposób kolejne postacie, które pomagały dziadkowi wyciągnąć tytułową rzepkę. Przy okazji każdego występu można było usłyszeć piosenkę lub muzykę odzwierciedlającą bieżącą sytuację mająca miejsce na scenie. Nie zabrakło również  biednego Kopciuszka i wybrednego księcia, który odjechał na rumaku na kółkach, pozostawiając zrozpaczoną dzieweczkę. Panowała wesoła, optymistyczna atmosfera. Spektakl spodobał się zarówno maluchom, które wraz ze swoimi nauczycielkami i panią dyrektor Jagodą Widulińską przybyły z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie, jak też pierwszoklasistom z SP nr 2 w Stąporkowie oraz gimnazjalistom i ,,dorosłym dzieciom”, które niejednokrotnie z ochotą i radością włączały się do zabawy. Wśród nich były: asystent burmistrza – Anna Kobierska,  dyrektor Zespołu Obsługi Szkół – Lidia Garbacz, dyrektor SP w Krasnej - Ewa Rupniewska, dyrektor ZSP w Stąporkowie - Joanna Bernat, wicedyrektor SP nr 2 – Ewa Chrapek, wicedyrektor  w ZSP Publicznym Gimnazjum  w Stąporkowie – Lidia Dąbrowska i wielu nauczycieli oraz pracowników w/w szkół. O dobrym odbiorze widowiska świadczyły gromkie brawa i przyjazne gesty ze strony widowni. Dyrektor J. Widulińska zaproponowała, aby takie spotkanie z okazji Dnia Dziecka stało się tradycją obu placówek. Wspaniałą, bajkową scenografię wykonały Bożena Pietras – nauczyciel PG w Stąporkowie i Urszula Zielińska – pracownik administracyjny. Nad całością imprezy czuwała Małgorzata Szot.