Klub Bezpiecznego Puchatka

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” realizowany był przez klasy pierwsze w roku szkolnym 2013/2014. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.
W ramach realizacji programu w klasach I wychowawcy: mgr Marianna Okła i mgr Urszula Krzepkowska przeprowadziły zajęcia. W trakcie ich realizacji uczniowie zapoznali się z definicją bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania się w domu, na podwórku, na drodze i w szkole. Wykonali zadania praktyczne, ucząc się zgodnej współpracy w grupie.
Realizując program uczniowie otrzymali broszury informacyjne dla rodziców oraz książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Dzięki udostępnionym materiałom edukacyjnym, zastosowaniu różnych metod i interesujących środków dydaktycznych pojęcie „bezpieczeństwa” oraz tematyka z nim związana stały się dzieciom bliskie. Zajęcia dostarczyły dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w domu
i w szkole. W ramach Programu zorganizowane było spotkanie z przedstawicielem Policji dzielnicowym sierż. Sebastianem Skawińskim, który przeprowadził z uczniami pogadankę, aby im przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i poza nią. Dzieci obejrzały film poglądowy i otrzymały znaczki odblaskowe. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów dużego zaangażowania oraz twórczego myślenia. W listopadzie wszystkie dzieci klas pierwszych wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Szkoła otrzymała Certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.